4. Niedziela Wielkanocna

21.04.2024

1. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za wasze ofiary.

1. Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna na rzecz termomodernizacji naszego kościoła. Uprzejmie proszę o szczodrość na ten cel.

1. Serdecznie dziękuję za troskę o czystość kościoła następującym osobom: Elżbiecie Plewa, Justynie Gałek, Paulinie Czesak, Barbarze Kijak oraz za zakup kwiatów do kościoła. Do tego zakupu dołożył się p. Kazimierz Jarosz. Bóg zapłać. Serdecznie też dziękuję za skoszenie trawników wokół kościoła.

1. O przejęcie troski o czystość naszej świątyni w tym tygodniu proszę: Joannę Rudnik, Marię Michałczyk, Irenę Bojakowską, Ewelinę Kołodziej. Tę grupę uprzejmie proszę o skoszenie trawy na skarpach.

1. Andrzej prosił o poinformowanie, że w tym tygodniu odprawi Msze św. za + Czesława Dziedzica:

– w czwartek od Rafała Antosa;

– w piątek od Sławomira Antosa;

– w sobotę od koleżanek i kolegów z pracy syna Zbigniewa.

1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Michałczyk zamieszkała w Rudy-Rysiu z Edwinem Guzym zamieszkałym w Borzęcinie Grn. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej – zapowiedź druga.

1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego. U ministrantów można też nabyć nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

1. Ogłoszenie pozaduszpasterskie:
  • Wójt Gminy Szczurowa informuje wszystkich mieszkańców o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego gminy Szczurowa oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. W związku z tym zainteresowani mogą składać wnioski do ww. projektu planu ogólnego oraz do prognozy oddziaływania na środowisko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2024 r. Można je składać w formie papierowej bądź elektronicznej. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu, w siedzibie Urzędu oraz na tablicach ogłoszeń we wszystkich Sołectwach.
  • W Szczurowej w Centrum Kultury w czwartek 25 kwietnia o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dotacji na ocieplenie domu, wymianę okien, drzwi oraz wymiany pieca na nowy. Dzięki dostępnej dotacji możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego bez konieczności wkładu własnego. Spotkanie potrwa około godziny. W trakcie spotkania każdy uczestnik indywidualnie będzie mógł uzyskać informację o przysługującym mu dofinansowaniu. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel firmy Górzny Group.